Pracownicy Tolomatic postanowili wykorzystać swoje kompetencje w dziedzinie automatyki oraz dostępność produktów z zakresu techniki liniowej, opracowując prototyp urządzenia, będącego alternatywą dla ręcznych resuscytatorów. W dobie pandemii koronawirusa podobne rozwiązania pożądane są na całym świecie. Firma poszukuje partnerów do wypracowania ostatecznego projektu, który mógłby zostać zatwierdzony do ratowania życia pacjentów.

Zalety resuscytatora od firmy Tolomatic

Podstawową korzyścią aparatu do wentylacji opracowanego przez Tolomatic jest fakt, że automatyzuje on pracę wykonywaną przez personel medyczny. Sprawia to, że urządzenie może pracować w trybie ciągłym i działać nieprzerwanie przez kilka dni lub nawet tygodni. Tym samym może ono zastąpić ręczne resuscytatory (znane jako worki AMBU), które z powodu konieczności manualnego ściskania worka z powietrzem, stosowane są jedynie w nagłych sytuacjach. Nie przydają się w długoterminowym leczeniu pacjentów.

Rozwiązanie Tolomatic opiera się na działaniu siłownika elektrycznego, który przekształca ruch obrotowy na ruch liniowy, wprawiając resuscytator w tryb działania. System pozwala na pełne kontrolowanie prędkości oraz przyspieszenia, a także dystansu jaki pokona siłownik w dowolnym momencie. Kontrola pozwala na dostarczanie pacjentowi potrzebnej objętości powietrza w każdym cyklu i sprawia, że cykle te są powtarzalne.

Użycie elektrycznego systemu liniowego zapewnia niezawodność i długą żywotność aparatu oraz możliwość integracji funkcji alarmowych na wypadek awarii. Poza tym, możliwy jest montaż czujników, które dodatkowo kontrolować będą ilość i jakość przepływu powietrza.

Potrzebni partnerzy do opracowania finalnego projektu

Firma Tolomatic gotowa jest służyć profesjonalną wiedzą i gotowymi rozwiązaniami w zakresie sterowania ruchem, jednakże nie jest producentem sprzętu medycznego. Projekt resuscytatora nie został zatwierdzony do użycia przez żaden organ regulacyjny.

Chętnie dowiemy się jak ściśle dostosować nasze urządzenie do potrzeb pacjentów i personelu medycznego oraz w jaki sposób pielęgniarki i lekarze chcieliby obsługiwać resuscytator – powiedział Andy Zaske, Vice President Sales and Marketing w firmie Tolomatic.

Twórcy rozwiązania uważają, że może ono wypełnić olbrzymią lukę i pomóc w zwalczaniu pandemii koronawirusa. Dlatego też poszukują partnera, z którym mogliby opracować ostateczny projekt resuscytatora, zdolny uzyskać autoryzację odpowiednich instytucji.

Skontaktuj się z nami, jeśli możesz w tym pomóc.

Zestawienie informacji na temat prototypu znaleźć można TUTAJ

Szczegółowe informacje na temat prototypu można znaleźć TUTAJ

Przy pisaniu tego artykułu korzystaliśmy ze źródeł, które można znaleźć TUTAJ i TUTAJ