Nawiercanie prowadnic – JVL

ALUWIL – producent maszyn dostrzegł potrzebę zautomatyzowania procesu nawiercania prowadnic w zakładach produkujących rolety. U dotychczasowych klientów firmy proces ten najczęściej przebiegał ręcznie. Klient chciał skonstruować rozwiązanie proste w użyciu i sterowaniu, które automatycznie rozpoznawać będzie długość prowadnicy i dobierać będzie algorytm wiercenia (ilość i rozmieszczenie otworów zależne od długości materiału).

Czytaj więcej

Cięcie tkanin – JVL

ALUWIL - Producent maszyn, otrzymał zlecenie na wykonanie urządzeń do cięcia tkanin. Potrzebował rozwiązania, które zapewni wysoką dokładność oraz oprogramowania, które da możliwość zoptymalizowania procesu cięcia, dzięki zmianie parametrów, takich jak szerokość czy szybkość cięcia.

Czytaj więcej

Cięcie profili – JVL

ALUWIL - Producent maszyny do cięcia profili używał już sterowania pneumatyczno- elektrycznego, pracując na urządzeniach innych marek, które jednak nie zapewniały powtarzalnej dokładności. Inwestor potrzebował rozwiązania, które będzie się charakteryzować bardzo wysoką dokładnością.

Czytaj więcej

Cięcie piłą latającą – Tolomatic

Producent sklejki używał siłownika pneumatycznego w latającej pile, która tnie materiał. Rozwiązanie pneumatyczne wymagało montowania dużych i drogich amortyzatorów po obu stronach instalacji w celu zatrzymania energii kinetycznej, wytwarzanej przez szybkie ruchy głowicy piły. Absorbowana przez amortyzatory energia wpływała na ich zużycie i konieczność częstej wymiany. Ponadto siłownik pneumatyczny wymagał naprawy co około sześć miesięcy z powodu rozciągnięcia kabla, generując dodatkowe koszty i powodując przestoje. Konieczne było zastosowanie nowego rozwiązania ruchu liniowego, które zmniejszyłoby koszty konserwacji i eksploatacji.

Czytaj więcej