Firma AMG Automatyka i Zaopatrzenie Przemysłu założona została w 1993 roku przez Andrzeja Gałdyna. Początkowo filarem naszej działalności była dystrybucja narzędzi pomiarowych i elektronarzędzi, które w tamtym czasie były trudno dostępne na polskim rynku.

Rozwój gospodarczy w Polsce sprawił, że wśród naszych klientów rosło zapotrzebowanie na nowoczesne komponenty elektryczne i hydrauliczne, a także wyroby hutnicze i materiały uszczelniające. Dlatego też stopniowo poszerzaliśmy naszą ofertę o kolejne produkty i nawiązywaliśmy współpracę z producentami, których nazwa stanowi synonim najwyższej jakości. Tym samym odpowiadaliśmy na wymagania i oczekiwania naszych klientów.

W 1999 roku zostaliśmy oficjalnym, wyłącznym przedstawicielem w Polsce niemieckiej firmy TWK Elektronik, którą jako jedyni reprezentujemy do dzisiaj.

Nasza współpraca z duńskim producentem zintegrowanych napędów – JVL Industri Elektronik na zasadach wyłącznego przedstawicielstwa w Polsce, rozpoczęła się w 2012 roku.

W 2016 roku rozpoczęliśmy sprzedaż produktów amerykańskiej firmy Tolomatic, także jako wyłączny przedstawiciel tej marki w Polsce.

Kompleksowa oferta produktów sprawia, że chętnie współpracują z nami zarówno duże korporacje, jak i średnie i małe przedsiębiorstwa, które w swoich zakładach stawiają przede wszystkim na wysoką jakość komponentów, która przekłada się na jakość produktów końcowych.

Producenci:

TWK, JVL, Tolomatic, Netzer, Concens, LiMing, Parker Hannifin, AVIT, LappKabel, Stauff, Hilti, Rotelmann, Agro, Eagle Burgmann, IDT, Rose, Phoenix Contact, Rockwell Automation/Allen-Bradley, Bosch Rexroth