<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Przetwornice częstotliwości

  Przetwornice częstotliwości – oszczędne wykorzystanie energii

  Rosnące koszty energii oraz coraz wyższe wymagania dotyczące produkcji przyjaznej dla środowiska stawiają istotne wyzwania przed przemysłem, w tym przed sektorem budowy maszyn. Klienci domagają się maszyn i urządzeń efektywnych energetycznie, które umożliwiłyby znaczne obniżenie kosztów eksploatacji i emisji CO2, zwłaszcza jeśli chodzi o technologię napędów. Dotyczy to również przetwornic częstotliwości, popularnie nazywanych falownikami.

  Przetwornice częstotliwości EFC 3610 i EFC 5610 to rozwiązania ekonomiczne i łatwe w użyciu, odpowiednie do wielu różnych zastosowań, w których wymagane jest odpowiedzialne wykorzystanie energii. Przetwornice częstotliwości EFC 3610 i EFC 5610, przeznaczone do elektronicznych układów sterowania prędkością i momentem obrotowym, pozwalają na uzyskanie znacznych oszczędności energii, zgodnie z wymaganiami klientów i normami.

  Inteligentne funkcje – przetwornice częstotliwości

  Obie serie wyposażone są w inteligentne funkcje, takie jak możliwość dodawania różnych modułów we-wy i modułów magistrali Fieldbus, panel sterowania z funkcją kopiowania parametrów czy zintegrowany interfejs Modbus do połączenia z siecią.

  Wdrożenie w systemach automatyki jest łatwe dzięki takim udogodnieniom, jak zintegrowany filtr sieciowy, klucz rezystora hamującego oraz analogowe wejścia i wyjścia z opcją przełączenia pomiędzy interfejsem prądowym i napięciowym.

  Przetwornice częstotliwości EFC 3610 i EFC 5610 są łatwe w montażu, instalacji i użyciu. Spełniają  wymagania konstrukcyjne i oczekiwania  klientów, zapewniając optymalną obsługę zarówno jako całość, jak i w najdrobniejszych szczegółach.

  Uruchamianie i tworzenie kopii zapasowej danych przy użyciu komputera PC

  Przetwornice częstotliwości EFC 3610 i EFC 5610 firmy Bosch Rexroth mogą być uruchamiane i obsługiwane przy użyciu komputera PC za pomocą  bezpłatnego oprogramowania. Urządzenie jest podłączane do komputera poprzez standardowy interfejs USB. Oprogramowanie umożliwia bardzo łatwe wprowadzanie prędkości przetwornicy, sterowanie uruchamianiem i zatrzymywaniem oraz ustawianie parametrów. Ponadto umożliwia zapisywanie parametrów i ich archiwizację. Oprócz tego oprogramowanie udostępnia dodatkowe funkcje, niedostępne przy pracy w trybie lokalnym z użyciem  panelu operatora.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2