Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Tolomatic

Specjaliści w dziedzinie kontroli ruchu

Firma Tolomatic założona została w 1954 roku w Minneapolis przez Burtona Toles’a. Pierwszymi autorskimi wynalazkami firmy były przekładnie kątowe Float-A-Shaft® oraz pierwsze na świecie kablowe siłowniki pneumatyczne bez tłoczyska. Na przestrzeni lat firma stała się pierwszym i jedynym producentem wszystkich czterech znanych wtedy typów siłowników beztłoczyskowych – kablowych, paskowych, magnetycznych i z prowadnicami.

W latach 90. XX wieku rozpoczął się dynamiczny rozkwit marki, która na potrzeby rynku odpowiadała projektami gwarantującymi jeszcze lepszą dokładność, powtarzalność i jakość w dziedzinie kontroli ruchu. Rozwój ten trwa do dzisiaj.

Najnowsze technologie dla automatyzacji przemysłu

Wysiłki firmy skupione są na projektowaniu rozwiązań, które idealnie zastępują układy hydrauliczne i pneumatyczne. W ofercie Tolomatic znajduje się też pierwszy na świecie, higieniczny siłownik ze stali nierdzewnej ze stopniem ochrony IP69k, który certyfikowany został przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych. Tolomatic to również szeroka oferta zintegrowanych serwosiłowników oraz najbogatszy wybór spośród siłowników i modułów beztłoczyskowych.

Poza kompleksowością rozwiązań, Tolomatic zapewnia w swoich liniowych elementach wykonawczych konfigurowalne zakresy robocze i najszybsze w branży terminy realizacji. Autorski program pod nazwą Your Motor Here zapewnia, że produkty firmy są kompatybilne z serwosilnikami i silnikami krokowymi niemal wszystkich producentów na rynku.

Komponenty siłowników, takie jak śruby planetarne, produkowane są na miejscu, w siedzibie Tolomatic dla zachowania konkurencyjnych terminów dostaw oraz dla spełnienia rygorystycznych wymagań jakościowych.

Tolomatic w ofercie AMG Zaopatrzenie Przemysłu i Automatyka

Produkty Tolomatic to kompleksowe rozwiązania do elektrycznego sterowania ruchem liniowym. W naszej ofercie znajdują się liniowe elementy wykonawcze tego producenta, w tym: siłowniki elektryczne i beztłoczyskowe moduły liniowe, które stanowią alternatywę dla systemów hydraulicznych i pneumatycznych, a także ServoWeld® – siłowniki dedykowane do zgrzewania oporowego.

 • Beztłoczyskowe moduły liniowe

  Beztłoczyskowe moduły liniowe (11)

  Podstawową różnicą między siłownikami elektrycznymi a modułami beztłoczyskowymi jest to, że te pierwsze mogą pchać lub ciągnąć obciążenie, podczas gdy moduły beztłoczyskowe to obciążenie przenoszą.

 • Siłowniki elektryczne

  Siłowniki elektryczne (10)

  Rynek siłowników elektrycznych rośnie wraz ze wzrostem złożoności aplikacji wymagających kontroli ruchu. Ogromny wpływ na rozwój tego sektora ma również coraz bardziej popularne przechodzenie z systemów pneumatycznych i hydraulicznych na elektryczne.

 • ServoWeld®

  ServoWeld® (3)

  Siłowniki ServoWeld stosowane są do punktowego zgrzewania oporowego w robotach przemysłowych. Łączą technologie serwosilnika z siłownikiem o dużej sile, zapewniając szybkie cykle zgrzewania oporowego - idealne do aplikacji spawania punktowego nadwozi w przemyśle motoryzacyjnym.