<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Beztłoczyskowe moduły liniowe

  Zalety elektrycznych beztłoczyskowych modułów liniowych Tolomatic

  Podstawową różnicą między siłownikami elektrycznymi a beztłoczyskowymi modułami liniowymi jest to, że te pierwsze mogą pchać lub ciągnąć obciążenie, podczas gdy moduły beztłoczyskowe to obciążenie przenoszą. Jeśli aplikacja zaprogramowana jest na wykonywanie krótkich ruchów oraz przenoszenie lekkich obciążeń, doskonale sprawdzi się w niej siłownik elektryczny. Jeśli jednak ładunek jest ciężki lub dystans do przebycia jest długi, ciężar ładunku spowoduje szybkie zużycie siłownika i błędy pozycjonowania. Moduły beztłoczyskowe prowadzą i przenoszą ładunek na całej długości skoku.

  Kolejną zaletą elektrycznych beztłoczyskowych modułów liniowych jest ich kompaktowa konstrukcja. Nie ma tutaj tłoczyska, które pracując, wystaje poza korpus siłownika. Oznacza to zmniejszenie powierzchni potrzebnej dla elementu liniowego nawet o 1/3.

  Kluczowym czynnikiem przy wyborze elementu liniowego jest zakres roboczy (długość skoku). Niektóre aplikacje wymagają zakresu ruchu o długości zaledwie kilku centymetrów, inne potrzebują nawet 3 metrów zakresu roboczego napędu liniowego. W przypadku takich aplikacji najlepszym rozwiązaniem są moduły beztłoczyskowe z napędem paskowym, ponieważ charakteryzują się one największymi zakresami roboczymi. Beztłoczyskowe paskowe moduły liniowe pracują szybko, są łatwe w obsłudze i w utrzymaniu, mają długą żywotność.

  Podstawowe zasady doboru modułu beztłoczyskowego

  Wybór najlepszego modułu do aplikacji wymaga starannej analizy i obliczeń niezbędnych dla uzyskania maksymalnej wydajności i niezawodności urządzenia. Oto 10 wskazówek firmy Tolomatic, o których należy pamiętać przy doborze modułu beztłoczyskowego:

  1. Dokładnie określ masę obciążenia
  2. Wystrzegaj się przewymiarowania
  3. Dokładnie oblicz momenty
  4. Przewiduj skutki prędkości i bezwładności
  5. Dokładnie rozważ sposób montażu
  6. Weź pod uwagę cykl pracy
  7. Dopasuj oczekiwania dotyczące żywotności do faktycznych możliwości siłownika
  8. Upewnij się co do parametrów dokładności aplikacji
  9. Weź pod uwagę czynniki środowiskowe, które oddziaływać będą na pracę modułu
  10. Uwzględnij wszystkie czynniki oddziaływania modułu na system

  Powyższe porady są jedynie ogólnymi zaleceniami. Skontaktuj się z nami – służymy profesjonalną poradą w zakresie doboru elektrycznych beztłoczyskowych modułów liniowych od firmy Tolomatic.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 11