Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Siłowniki elektryczne

Zalety siłowników elektrycznych Tolomatic

Rynek siłowników elektrycznych rośnie wraz ze wzrostem złożoności aplikacji wymagających kontroli ruchu. Ogromny wpływ na rozwój tego sektora ma również coraz bardziej popularne przechodzenie z systemów pneumatycznych i hydraulicznych na elektryczne. Siłowniki elektryczne nie wymagają tak skomplikowanej infrastruktury jak ich odpowiedniki napędzane cieczą, są w pełni programowalne i pozwalają na precyzyjną kontrolę ruchu. Ich jedynym źródłem zasilania jest po prostu napięcie sieciowe. Siłowniki elektryczne zwykle działają w zakresie 50-70% wydajności i są bardziej przyjazne środowisku.

Zasada działania siłowników elektrycznych Tolomatic

W siłownikach elektrycznych firmy Tolomatic ruch wytwarzany jest przez tłoczysko, które wysuwa się z obudowy, a następnie się cofa. Przenoszony ładunek jest przymocowany do tłoczyska lub tłoczysko służy do pchania i ciągnięcia ładunku. Siłowniki z tłoczyskiem bardzo często wykorzystywane są w aplikacjach służących do tłoczenia lub wkładania produktów do opakowania. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane są duże prędkości, duże siły i precyzyjne pozycjonowanie od początku do końca procesu.

Siłowniki elektryczne firmy Tolomatic produkowane są ze śrubami kulowymi, trapezowymi lub w przypadku bardzo dużych sił nacisku – ze śrubami planetarnymi. Przed podjęciem decyzji, zachęcamy do zapoznania się z artykułem Wybór śruby w siłownikach dużej mocy.

Higieniczna konstrukcja jako pożądana cecha siłowników elektrycznych

Niewątpliwą zaletą siłowników elektrycznych z tłoczyskiem, wymagającą osobnego wyszczególnienia, jest ich zamknięta obudowa z uszczelkami zapobiegającymi zanieczyszczeniom i przedostawaniu się cieczy. Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie wysokiego stopnia ochrony (IP) dla aplikacji narażonych na działanie wody i płynów, np. w procesie zmywania w przemyśle spożywczym.

Łożyska recyrkulacyjne (w przypadku śrub kulowych i planetarnych) są całkowicie zamknięte, więc obudowa i tłoczysko mogą być specjalnie powlekane lub wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu siłownik nadaje się do zastosowań higienicznych. To cecha, która jest trudna do osiągnięcia w przypadku siłowników typu suwakowego ze względu na ich otwartą konstrukcję.

Obecnie w naszej ofercie mamy kilka siłowników Tolomatic, idealnych do aplikacji higieniczych – są to siłowniki serii ERD SS2, ERD Hygienic, IMA-S, IMA-WP.

Skontaktuj się z nami w celu dobrania siłownika elektrycznego odpowiedniego do twojej aplikacji.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10