<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Siłowniki elektryczne

  Niezawodne rozwiązania w zakresie automatyki w ofercie AMG. Planując zakup elektrycznych siłowników liniowych bardzo dobrym wyborem będą urządzenia marki Tolomatic! Warto sprawdzić już teraz:

  • jak działają komponenty tego producenta,

  • jakie są zalety ich stosowania,

  • dlaczego higieniczna konstrukcja jest kluczowa we współczesnym przemyśle spożywczym.

  Proponujemy wyłącznie najlepsze na rynku siłowniki liniowe, które mają bardzo szerokie zastosowanie i gwarantują najwyższą jakość.

  Siłowniki elektryczne przemysłowe – zasada działania siłowników elektrycznych Tolomatic

  siłownikach elektrycznych firmy Tolomatic ruch wytwarzany jest przez tłoczysko, które wysuwa się z obudowy, a następnie się cofa. Przenoszony ładunek jest przymocowany do tłoczyska lub tłoczysko służy do pchania i ciągnięcia ładunku. Urządzenia liniowe z tłoczyskiem bardzo często wykorzystywane są w aplikacjach służących do tłoczenia lub wkładania produktów do opakowania. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagane są duże prędkości, duże siły i precyzyjne pozycjonowanie od początku do końca procesu. 

  Za przykład może posłużyć maszyna, która tnie nadrukowaną folię np. do pakowania czekoladowych batoników. Ucięta folia jest transportowana dalej, gdzie układany jest na niej baton za pomocą liniowego siłownika z tłoczyskiem. Wszystko kontrolowane jest przez serwomechanizm. Jak widać, w takim procesie potrzeba wielu komponentów. Tolomatic dostarcza produkty, które są kompatybilne z podzespołami innych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że linia produkcyjna będzie działać nie tylko bardzo wydajnie, ale i bez zakłóceń. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą urządzeń Tolomatic, które zostały wyszczególnione na dole strony. 

  Liniowe siłowniki elektryczne firmy Tolomatic produkowane są ze śrubami kulowymi, trapezowymi lub w przypadku bardzo dużych sił nacisku – ze śrubami planetarnymi. Przed podjęciem decyzji, zachęcamy do zapoznania się z artykułem  Wybór śruby w siłownikach dużej mocy.

  Siłowniki elektryczne liniowe – zalety siłowników Tolomatic

  Rynek siłowników elektrycznych rośnie wraz ze wzrostem złożoności aplikacji wymagających kontroli ruchu. Ogromny wpływ na rozwój tego sektora ma również coraz bardziej popularne przechodzenie z systemów pneumatycznych i hydraulicznych na elektryczne. Urządzenia te nie wymagają tak skomplikowanej infrastruktury, jak ich odpowiedniki napędzane cieczą, są w pełni programowalne i pozwalają na precyzyjną kontrolę ruchu. Ich jedynym źródłem zasilania jest po prostu napięcie sieciowe. Siłowniki liniowe elektryczne zwykle działają w zakresie 50-70% wydajności i są bardziej przyjazne środowisku.

  Biorąc pod uwagę powyższe, można wyodrębnić takie zalety komponentów elektrycznych liniowych Tolomatic, jak:

  • efektywne działanie przy zachowaniu dużej energooszczędności,

  • szybka instalacja i możliwość wprowadzania zmian po montażu,

  • mniejsza awaryjność od odpowiedników hydraulicznych i pneumatycznych, co czyni to rozwiązanie bardziej ekonomicznym,

  • zwiększone możliwości kontroli ruchu, które zmniejszają ryzyko pojawienia się wad w procesie produkcyjnym.

  Jednak trzeba pamiętać o najważniejszym – produkcja liniowych siłowników elektrycznych 12 V ze stali nierdzewnej sprawia, że jest to rozwiązanie bezpieczne i higieniczne.

  Siłowniki elektryczne liniowe i przemysłowe – higieniczna konstrukcja jako pożądana cecha

  Niewątpliwą zaletą liniowych komponentów elektrycznych z tłoczyskiem, wymagającą osobnego wyszczególnienia, jest ich zamknięta obudowa z uszczelkami zapobiegającymi zanieczyszczeniom i przedostawaniu się cieczy. Taka konstrukcja umożliwia uzyskanie wysokiego stopnia ochrony (IP) dla aplikacji narażonych na działanie wody i płynów, np. w procesie zmywania w przemyśle spożywczym.

  Łożyska recyrkulacyjne (w przypadku śrub kulowych i planetarnych) są całkowicie zamknięte, więc obudowa i tłoczysko mogą być specjalnie powlekane lub wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu siłownik elektryczny liniowy nadaje się do zastosowań higienicznych. To cecha, która jest trudna do osiągnięcia w przypadku części typu suwakowego ze względu na ich otwartą konstrukcję. 

  Czy higieniczna budowa zapewnia tylko bezpieczeństwo wytwarzania produktów? Nie! Odpowiednio zastosowane komponenty aplikacji to również oszczędność środków. Dlaczego? Skomplikowane czyszczenie siłownika, którego nie można zmywać w miejscu pracy, oznacza zwiększone koszty eksploatacji oraz znacznie podwyższone ryzyko przestojów w produkcji. Z tego powodu warto zainwestować w wysokiej jakości liniowe siłowniki elektryczne, które dostępne są w naszej ofercie.

  Obecnie w naszej ofercie mamy kilka produktówTolomatic, idealnych do aplikacji higieniczych są to urządzenia z serii:

  • ERD SS2, które można myć wodą nawet pod wysokim ciśnieniem.

  • ERD Hygenic, zatwierdzone do produkcji żywności przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA).

  • IMA-S, zaprojektowane do zadań specjalnych w branży spożywczej.

  • IMA-WP – zintegrowane z serwosilnikiem.

  Skontaktuj się z nami w celu dobrania liniowego siłownika elektrycznego odpowiedniego do Twojej aplikacji. Jesteśmy do dyspozycji w każdej kwestii i zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne.

  Szeroki wybór siłowników elektrycznych liniowych Tolomatic

  W asortymencie przygotowaliśmy komponenty, które z powodzeniem można wykorzystywać w zróżnicowanych środowiskach pracy. Przykładowo, siłownik elektryczny liniowy z serii RSX096P ma zastosowanie w aplikacjach potrzebujących dużej siły, a także wydłużonego cyklu działania. Produkt ten sprawdza się przy tłoczeniu, zaciskaniu czy wykrawaniu. To dzięki precyzyjnej śrubie rolkowej/planetarnej oraz wytrzymałej obudowie z aluminium poddawanego anodowaniu.

  Propozycją dla branży spożywczej jest m.in. seria RSH. W jej ramach polecamy komponenty ze stali nierdzewnej dostępne w trzech rozmiarach. Idealne do cięcia, krojenia, napełniania i innych procesów związanych z przetwarzaniem żywności. Poszukując zaś odpowiednich rozwiązań do dziurkowania, formowania wtryskowego czy otwierania i zamykania zaworów, polecamy siłowniki elektryczne liniowe RSA-HT zapewniające dużą siłę oraz precyzję. Do wyboru są cztery rozmiary wraz z wymiennymi elementami – pasami napędowymi, kołami pasowymi, łożyskami i sprzęgłami.

  Już teraz zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty komponentów producenta Tolomatic o napięciu wykorzystywanych w automatyce przemysłowej.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 11