Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

TWK

Doświadczenie od 1962 roku

Elektronika i technologia sterowania nowoczesnych, zautomatyzowanych maszyn produkcyjnych osiąga maksymalną dokładność działania dzięki czujnikom TWK, które niezawodnie informują o wartościach pomiarowych, nawet w trudnych warunkach środowiskowych.

TWK od 1962 roku produkuje wysokiej jakości urządzenia pomiarowe do przeróżnych aplikacji. W portfolio producenta znajdują się magnetyczne enkodery obrotowe, inklinometry, przetworniki położenia liniowego, przetworniki linkowe i czujniki wibracji, których funkcje mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa i ciągłości produkcji. Dzisiaj oferta firmy obejmuje ok. 130 linii produktowych. Produkcja, montaż i programowanie każdej części są zautomatyzowane. Następnie każdy produkt podlega szczegółowej kontroli jakości, wykonywanej osobiście przez specjalistów firmy.

Bezpieczeństwo i ciągłość produkcji

Dla klientów, którzy cenią niezawodność, bezpieczeństwo i kontrolę pracy, TWK oferuje duży wybór czujników z certyfikatem bezpieczeństwa SIL2/Pld, a także modele zgodne z unijną dyrektywą ATEX, które sprawdzą się w ryzykownym, zagrożonym wybuchem środowisku pracy. Firma specjalizuje się też w produkcji czujników przeznaczonych do pracy w środowisku mokrym, w ekstremalnie niskich oraz w ekstremalnie wysokich temperaturach.

Zastosowanie produktów TWK

Produkty TWK są silnie zakorzenione w branży odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza w elektrowniach wiatrowych. Już jedna z pierwszych i najważniejszych niemieckich turbin wiatrowych – GROWIAN, która powstała w latach 80. XX wieku wyposażona była w absolutny enkoder obrotowy TWK.

Magnetyczne enkodery obrotowe oraz inklinometry znalazły zastosowanie szczególnie w branży maszyn rolniczych, gdzie poziom automatyzacji stale rośnie. Produkty te są podstawą układów sterowania i systemów wspomagania.

Również nowoczesne maszyny budowlane muszą być wyposażone w komponenty, która pozwalają na szybką i jak najbardziej dokładną pracę. Najdokładniejsze wartości pomiaru gwarantują czujniki TWK – w branży maszyn budowlanych najczęściej zastosowanie znajdują enkodery, inklinometry oraz przetworniki położenia liniowego.

 • Czujniki wibracji

  Czujniki wibracji (3)

  Czujniki wibracji TWK dedykowane są do pomiaru przyspieszenia w technologii MEMS (mikroukład elektromechaniczny). Urządzenie składa się z czujnika przyspieszenia, jednostki kontrolnej i interfejsu wyjściowego.

 • Enkodery

  Enkodery (22)

  W naszej ofercie znajdują się enkodery absolutne jedno- i wieloobrotowe oraz enkodery inkrementalne produkcji TWK.

 • Inklinometry

  Inklinometry (4)

  Inklinometry elektryczne TWK służą do pomiaru kąta wychylenia obiektu względem pionu, wyznaczonego przez siłę grawitacji.

 • Przetworniki linkowe

  Przetworniki linkowe (5)

  Przetworniki linkowe TWK przeznaczone są do pomiarów w zakresie 1-60 m. To urządzenia, w których ruch liniowy elastycznej stalowej linki przekształcany jest w ruch obrotowy za sprawą połączenia linki z bębnem pomiarowym.

 • Przetworniki położenia liniowego

  Przetworniki położenia liniowego (10)

  Przetworniki położenia liniowego TWK służą do pomiarów w zakresie 0-360 mm. W naszej ofercie znajdują się indukcyjne przetworniki położenia liniowego ze zintegrowaną elektroniką oraz bez elektroniki, a także przetworniki potencjometryczne.