Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Enkodery

W naszej ofercie znajdują się enkodery absolutne jedno- i wieloobrotowe oraz enkodery inkrementalne produkcji TWK.

Enkoder inkrementalny a enkoder absolutny

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami czujników polega na sposobie pomiaru. Enkodery inkrementalne generują sygnały przyrostowe, które nie wskazują bezwzględnej pozycji wału. Informują jedynie o tym, że pozycja uległa zmianie. Natomiast enkodery absolutne generują unikalny kod dla każdej pozycji wału, co oznacza, że informują one nie tylko o zmiane, ale też wskazują bezwzględną pozycję wału. Dodatkowo, enkodery absolutne dzielą się na jednoobrotowe i wieloobrotowe. Pierwsze z nich rozróżniają pozycję tylko w ramach jednego obrotu, natomiast enkodery absolutne wieloobrotowe informują o pozycji w ramach wielu obrotów.

Bezpieczeństwo i różnorodność

Pośród całej gamy enkoderów obrotowych TWK, oferujemy wiele modeli, które spełniają wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa, z certyfikatem SIL2/Pld oraz zgodne z dyrektywą ATEX, ze stopniem ochrony od IP65 do IP69K.

Dostępne rozmiary obudowy enkoderów od 12 do 105 mm oraz różne rodzaje kołnierzy i wałów. Wybór interfejsu spośród: CANopen, CANopen Safety, PROFIBUS, PROFINET, PROFIsafe over PROFINET, EtherCAT, FailSafe over EtherCAT, EtherNet/IP, SSI, Analog, Potencjometryczny.

Enkodery TWK oferują rozdzielczość od 1 do 16384 impulsów na obrót (do 14 bitów na obrót) i zakres pomiaru do 4096 obrotów.

Zastosowanie enkoderów

Zastosowanie enkoderów obrotowo-impulsowych (inkrementalnych), jak i obrotowo-kodowych (absolutnych) jest bardzo szerokie. Przetworniki te obecne są w systemach automatyki przemysłowej praktycznie w każdej branży. Ze względu na solidną konstrukcję, wysoką jakość oraz wysoką odporność na wibracje i wstrząsy, enkodery TWK stosowane są najczęściej w instalacjach hydrotechnicznych, takich jak mosty zwodzone, śluzy i zapory wodne, ale także w maszynach budowlanych, systemach transportowych, turbinach wiatrowych czy w przemyśle zbrojeniowym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 22