Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Enkodery absolutne jednoobrotowe

  Potrzebujesz nowoczesnych enkoderów do wymagań specjalnych? W naszym sklepie dostępne są czujniki, które zadowolą nawet klientów mających bardzo wysokie wymagania. Sprawdź już teraz, na czym polega zasada działania enkoderów absolutnych. Dowiedz się, na czym polega technologia pomiaru jednoobrotowego i poznaj zalety tych czujników. Możesz je zamówić u nas, korzystając z atrakcyjnych cen i mając gwarancję najwyższej jakości.

  Enkoder absolutny jednoobrotowy — działanie

  Mechanizm ten określa pozycję osi na podstawie odczytu kodu cyfrowego z tarczy enkodera. Przetworniki tego typu rozróżniają pozycję tylko w ramach jednego obrotu. W efekcie pomiar odbywa się do pełnego obrotu i właśnie stąd wzięła się nazwa – enkoder jednoobrotowy. Czujnik obsługiwany jest przez jeden z wielu interfejsów, a pełną ich listę znajdziesz na naszej stronie w tabeli poniżej.  

  Technologia pomiaru jednoobrotowego

  System ten umożliwia pomiar w zakresie od 0 do 360°. Kiedy oś enkodera do wymagań specjalnych wykona pełny obrót lub o wartości przewyższającej 360°, użytkownik nie dowie się o kolejnych ruchach. Przykładowo, jeżeli obrót wyniesie 361°, to wartość wyjściowa będzie odczytana przez enkoder absolutny jednoobrotowy jako 1°. 

  Główną częścią przetwornika absolutnego jednoobrotowego jest czujnik, który wykorzystuje efekt Halla. Zjawisko to, bazujące na różnicach potencjałów w przewodniku, powoduje w enkoderze określenie pozycji wału w zależności od pola magnetycznego.

  Pomiar jednoobrotowy ma swoje zastosowanie między innymi w:

  • maszynach budowlanych,
  • urządzeniach pracujących pod wodą,
  • instalacjach stosowanych w przemyśle spożywczym.

  Enkodery do wymagań specjalnych

  W naszej ofercie znajdują się przetworniki obsługiwane przez takie technologie, jak:

  Główne cechy i funkcjeDziałanie Korzyści
  Pętla zamknięta Sterowanie urządzeniem zintegrowane z komputerem.Prosta obsługa systemu z pozycji operatora.
  Enkoder absolutnyOkreśla ruch serwosilnika.Pozwala na efektywną automatyzację i kontrolę działania serwonapędu.
  Automatyczna kontrola prąduOdpowiada za generowanie nastaw w serwonapędzie.Dzięki sterownikowi można uniknąć każdorazowego dostosowania nastawu do konkretnej sytuacji.
  Silnik z enkoderem i czujnikiem HallaElement sprzężenia zwrotnego, który przesyła dane dotyczące pracy silnika.Otrzymanie informacji zwrotnej dotyczącej pracy serwomechanizmu.
  OkablowanieNiezbędne w celu zasilenia, podłączenia i monitorowania działania pracy urządzenia.W przypadku serwosilnika zintegrowanego ilość okablowania jest ograniczona do minimum.

  Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą enkoderów jednoobrotowych do wymagań specjalnych. Jesteśmy do dyspozycji w każdej kwestii związanej z automatyką przemysłową! Z przyjemnością odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 11