<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Enkodery absolutne wieloobrotowe

  Enkodery absolutne – technologia

  W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości enkodery absolutne wieloobrotowe do wymagań specjalnych. Technologia pomiaru wykorzystywana przez te urządzenia gwarantuje precyzję i niezawodność działania bez względu na to, gdzie jest stosowana. Przygotowaliśmy bardzo szeroki wybór wysokiej jakości urządzeń tego typu produkcji niemieckiej firmy TWK-Elektronik.

  Zastosowanie dostępnych w tej kategorii enkoderów absolutnych wieloobrotowych jest bardzo szerokie i obejmuje m.in.:

  • maszyny budowlane i przemysłowe,

  • linie produkcyjne,

  • systemy automatyki.

  Działanie enkodera absolutnego wieloobrotowego

  Zadanie enkoderów absolutnych wieloobrotowych polega na dokładnym określeniu położenia kątowego i prędkości obrotowej. Z powodzeniem używa się ich m.in. do ustalania pozycji elementów w danym układzie, np. suwnicy, czy do pozycjonowania maszyn w szeroko pojętej robotyce. Technologia pomiaru wieloobrotowego odgrywa bardzo ważną rolę w przemyśle, produkcji i budownictwie, dlatego zapewnienie jej precyzyjnego i niezawodnego działania jest szczególnie istotne. Dostępne w naszym asortymencie enkodery do wymagań specjalnych mogą to zagwarantować.

  Oferowane urządzenia gwarantują maksymalną wydajność pracy nawet w trudnych, wymagających warunkach. Pozwala to na zastosowanie ich w każdej branży i dowolnym sektorze przemysłu, w którym są potrzebne. Wieloobrotowe enkodery absolutne różnią się od jednoobrotowych tym, że mogą ustalać pozycję w obrębie więcej niż jednego obrotu. Inna z ważnych właściwości polega na tym, że zapamiętują pomiar nawet w przypadku zaniku zasilania i nie wymagają bazowania po włączeniu zasilania.

  Bogaty wybór wysokojakościowych enkoderów absolutnych wieloobrotowych

  Poszukując modelu gwarantującego doskonałą precyzję działania, najlepiej kierować się przede wszystkim rozdzielczością, ponieważ wraz ze wzrostem jej wartości poprawia się również dokładność pomiarów wykonywanych przez wieloobrotowe enkodery absolutne. Innym ważnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest prędkość przesyłu informacji i wielkość konstrukcji, ponieważ im mniejsze wymiary, tym większe możliwości zastosowania urządzenia.

  Proponujemy szeroki wybór modeli, które różnią m.in. sposobem mocowania, rozmiarami, rozdzielczością, rodzajami wyjść i przyłączami. Dzięki temu można znaleźć enkoder absolutny wieloobrotowy, wykorzystujący nowoczesną technologię pomiaru, do praktycznie każdego zastosowania. Niezależnie od dokonanego wyboru gwarantujemy wysoką jakość wykonania, konkurencyjne ceny, profesjonalną obsługę techniczną i krótki czas realizacji zamówienia.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 9