Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Enkodery inkrementalne

  Przetworniki inkrementalne, bo tak inaczej nazywają się poniższe urządzenia pomiarowe (enkodery), służą do ustalania położenia kątowego poprzez zliczanie impulsów na tarczy podziałowej. Dzięki wywoływaniu impulsów elektrycznych możliwe jest obliczenie przyrostu w ramach ruchu obrotowego. Tym, co stanowi o specyfice enkodera inkrementalnego, jest niezmienna liczba impulsów na wyjściu, która wpływa na rozdzielczość.

  Działanie enkodera inkrementalnego

  Każde z dostępnych w naszej ofercie urządzeń pomiarowych, niezależnie od budowy i rozmiaru, pozwala na dokładne monitorowanie położenia i prędkości. Do działania wykorzystują technologię magnetyczną lub optyczną, która gwarantuje precyzję i wydajność działania, a do tego trwałość. Enkodery inkrementalne są z powodzeniem stosowane w celach pomiarowych w różnego rodzaju napędach, aplikacjach i systemach wykorzystywanych w przemyśle.

  Wybierając jeden z dostępnych w ofercie modeli, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na rozdzielczość, bo to ona określa dokładność działania. Mianowicie wraz ze wzrostem jej wartości poprawia się także precyzja pomiarów. W naszym sklepie można zamówić urządzenia o rozdzielczości od 1 do 16 384 impulsów na 1 obrót. Różnorodność asortymentu pozwala na znalezienie dokładnie takiego modelu, który spełnia indywidualne potrzeby i wymagania użytkownika.

  Należy pamiętać, że enkoder inkrementalny nie zapamiętuje uzyskanych wyników w razie wystąpienia braku zasilania, w związku z czym po ponownym włączeniu maszyny, należy enkoder bazować i znowu dokonać pomiaru. Urządzenie jest zazwyczaj wyposażone w dwa sygnały wyjściowe, które są ustawione pod kątem prostym względem siebie. Niektóre modele mają trzy sygnały wyjściowe – trzeci służy do bazowania.

  Precyzyjny pomiar magnetyczny z użyciem enkodera inkrementalnego

  W egzemplarzach magnetycznych do oznaczania pól na tarczy używa się wektora pola magnetycznego, które ulega konwersji na sygnał cyfrowy.

  Innym aspektem różnicującym urządzenia zgromadzone w naszym asortymencie jest budowa enkodera. Pod tym względem można wyróżnić podział na rozwiązania zabudowane i otwarte. Pierwszą grupę poleca się do pracy w trudnych warunkach, ponieważ ich konstrukcję chroni szczelna i odporna obudowa.

  Jeżeli poszukują Państwo wysokiej jakości produktów, warto skorzystać z naszej oferty. Proponujemy różne rozdzielczości, typy i rozmiary enkoderów inkrementalnych, dzięki czemu łatwo znaleźć model idealnie dopasowany do potrzeb.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2