<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Inklinometry

  Dostępne w naszej ofercie inklinometry elektryczne TWK pozwalają na pomiar kąta wychylenia obiektu względem pionu, wyznaczonego przez siłę grawitacji. Są to urządzenia o precyzyjnym działaniu, wykazujące się dużą dokładnością, których szeroki wybór znajduje się w naszej ofercie.

  Proponujemy wyłącznie wysokiej jakości inklinometry. Każdy oferowany przez nas model jest dokładnie sprawdzony, w pełni sprawny i pochodzi z zaufanego źródła. Dostarczamy urządzenia wraz z gwarancją producenta. W odróżnieniu od tradycyjnych, manualnych są znacznie łatwiejsze w obsłudze, a ich użycie przekłada się na szybsze efekty pracy.

  Inklinometry – dokładność i niezawodność

  Zgromadzone w naszym asortymencie urządzenia marki TWK dokonują pomiaru kątów wychylenia w jednej i dwóch osiach. Charakteryzują się wysoką dokładnością działania i niezawodnością. Zakres pracy inklinometrów TWK wynosi od +/- 5° do +/- 100° lub 360°. Tak wiele możliwości pozwala na zastosowanie urządzeń w różnych układach, jako elementy maszyn czy podzespoły instalacji produkcyjnych.

  Inklinometry najwyższe standardy bezpieczeństwa

  Znajdujące się w naszej ofercie inklinometry TWK posiadają certyfikaty SIL2 IEC 61508 lub PLd ISO 13849, dostępne dla tych modeli są też “bezpieczne” interfejsy CANopen Safety oraz PROFIsafe over PROFINET. Poza tym oferujemy interfejsy analogowe i podstawowe wersje wymienionych wyżej interfejsów cyfrowych: CANopen i PROFINET.

  Oferta inklinometrów TWK obejmuje obudowy w rozmiarach od 65 do 90 mm. Standardowo wykonane są one z różnych rodzajów aluminium. Opcjonalnie mogą być wykonane ze stali nierdzewnej. Stopień ochrony zapewnianej przez obudowy wynosi od IP66 do IP69K. Oznacza to, że są odporne zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, a więc można je stosować w różnych układach, systemach i maszynach.

  Inklinometr TWK charakteryzuje duża elastyczność montażu. Mogą być instalowane w 6 pozycjach, co ma ogromne znaczenie dla wygody użytkownika.

  Zastosowanie inklinometrów

  Ze względu na swoje redundantne cechy inklinometry TWK mają duże znaczenie dla bezpieczeństwa funkcjonalnego. Mają bardzo szeroki zakres zastosowań w różnych gałęziach przemysłu, od budownictwa, np. przy wykonywaniu wykopów czy nasypów, przez energię odnawialną, w której za ich pomocą określa się np. optymalne położenie paneli fotowoltaicznych, po urządzenia dźwignicowe, mosty zwodzone i ogóle systemy automatyki w fabrykach.

  Inklinometr z powodzeniem stosuje się także do wyznaczania pionu ścian tam, gdzie nie jest to możliwe za pomocą tradycyjnych metod. Dzięki nim można bowiem obliczyć, czy dany obiekt jest odpowiednio zlokalizowany względem siły grawitacji. O ich uniwersalności świadczy fakt, że sięga się po nie także w medycynie, np. po to, żeby wykrywać różnego rodzaju schorzenia układu ruchu.

  Inklinometr może posłużyć też do precyzyjnej regulacji łóżka szpitalnego czy fotela stomatologicznego. Powszechne wykorzystanie w przemyśle jako elementu konstrukcji maszyn, systemów i układów to kolejny aspekt dowodzący użyteczności tych komponentów. Tak szerokie zastosowanie inklinometrów jest możliwe ze względu na dokładność wykonywanych przez nie pomiarów kąta wychylenia.

  Jeżeli interesuje Państwa zakup tego produktu, nasza oferta jest na tyle bogata i różnorodna, że sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, profesjonalną obsługę i krótki czas realizacji zamówienia.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 4