<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Przetworniki linkowe

  Zasada działania przetworników linkowych

  Przetworniki linkowe TWK przeznaczone są do pomiarów w zakresie 1-60 m. To urządzenia, w których ruch liniowy elastycznej stalowej linki przekształcany jest w ruch obrotowy za sprawą połączenia linki z bębnem pomiarowym. Bęben pomiarowy połączony jest z wałem enkodera. Wraz z przemieszczaniem się linki, enkoder rejestruje liczbę obrotów bębna. Naprężenie linki, gwarantujące dokładność pomiaru, zapewnia sprężyna powrotna. Linka jest zawsze precyzyjnie nawinięta i owija rowki bębna zawsze w taki sam, powtarzalny sposób, eliminując błędy w pomiarze. Dysza, przez którą linka wchodzi do bębna, chroniona jest przed przedostawaniem się wody i pyłu dzięki szczotce i gumowemu mieszkowi. Istnieje możliwość wykonania przetwornika linkowego z dodatkową komorą smarowania.

  Zastosowanie przetworników linkowych

  Przetworniki linkowe są niezwykle proste w instalacji w porównaniu do innych czujników, których montaż często wymaga przeróbek w całej aplikacji. Możliwe jest również umieszczenie linki w trudno dostępnych miejscach. Produkty TWK przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach. Sprawdzają się w wilgotnym środowisku, w ekstremalnie niskich temperaturach, a także w gorących maszynowniach. Wykonane są z trwałych materiałów o odpowiednich właściwościach. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, spotkać je można w aplikacjach w automatyce ogólnej, maszynach budowlanych, bezobsługowych systemach transportu, dźwigach i innych.

  Cechy przetworników linkowych TWK

  Linka wykonana jest z wysoko elastycznego stalowego splotu, jej średnica w zależności od modelu przetwornika wynosi od 0,55 mm do 1,35 mm. Obudowa przetworników wykonana jest z anodowanego aluminium, a sprężyna z powlekanego aluminium lub z plastiku. Możliwy stopień ochrony od IP54 do IP65, zakres temperatury pracy od -20 do +70°C, opcjonalnie nawet od -30°C. Linka i sprężyna przetwornika mają bardzo długą żywotność, nawet do 1 mln cykli. Na życzenie klienta przetworniki linkowe TWK mogą być wyposażone w komorę smarowania, szczotkę i nasadkę na sprężone powietrze, rolkę prowadzącą oraz mieszki gumowe.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 5