<

Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

  Przetworniki położenia liniowego

  Dostępne w asortymencie naszej firmy przetworniki liniowe TWK służą do pomiarów w zakresie 0-360 mm. W ofercie znajdują się modele indukcyjne ze zintegrowaną elektroniką oraz bez elektroniki, a także modele potencjometryczne.

  Zasada działania

  W indukcyjnych przetwornikach liniowych natężenie pola indukcyjnego zamieniane jest na inny sygnał napięciowy (0-10 V), prądowy (4-20 mA) lub cyfrowy, który daje informacje dotyczącą przemieszczenia trzpienia. W egzemplarzach potencjometrycznych trzpień przemieszcza się wzdłuż ścieżki rezystywnej, powodując zmianę oporności, która wpływa na zmianę prądu – wartość sygnału na wyjściu jest wprost proporcjonalna do pozycji przetwornika na ścieżce.

  Nasza oferta obejmuje modele indukcyjne ze zintegrowaną elektroniką: IW250, IW260, IWE250, IWE260, IWN250. Wersje indukcyjne bez elektroniki to: IW10, IW101, IW120, a potencjometryczne to: RP13 i RH33.

  Zadaniem, które realizuje przetwornik liniowy, jest zapewnienie precyzji pomiarów położenia i prędkości bez względu na wielkość powierzchni, na jakiej się je wykonuje. W naszej ofercie znajduje się szeroki wybór tego rodzaju urządzeń, co pozwala na ich dostosowanie do konkretnego zastosowania. Wyróżniają się niezawodnością i stabilnością działania, a do tego są trwałe i dostępne u nas w atrakcyjnej cenie.

  Cechy przetworników położenia liniowego TWK

  Dostępne interfejsy: CANopen, PROFIBUS, EtherCAT, SSI, analog, potencjometryczny z prędkością przesyłania danych od 20 do 100 Mb/s. Dokładność naszych systemów wynosi opcjonalnie ±0.05 %, ±0.1 %, ±0.25 % lub ±0.5 %. Nasze najlepsze przetworniki liniowe dokonują pomiarów z precyzją lasera. Zakres dostępnych stopni ochrony wynosi od IP54 do IP68. Obudowa modeli TWK może być wykonana z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Są bardzo odporne na wibracje i wstrząsy, a także na pracę w warunkach wysokiego ciśnienia, do 350 bar i w temperaturach od -40 do 120°C.

  Możliwe są wykonania specjalne przeznaczone do pracy nawet przy ciśnieniu 500 bar. Ponadto przetworniki liniowe TWK są zgodne z dyrektywą ATEX. Wszystkie modele mają długą żywotność i nieograniczoną liczbę skoków pomiarowych, a także praktycznie nieskończoną rozdzielczość. W naszej ofercie znajdują się urządzenia montowane na 2 sposoby – na bloki montażowe lub na przeguby. Dzięki temu mogą Państwo bez problemu dobrać je do indywidualnych potrzeb.

  Aplikacje – przetworniki położenia liniowego

  Nasze przetworniki mają szerokie spektrum zastosowań, m.in. dzięki dostępności wielu interfejsów. Doskonale sprawdzą się w automatyce produkcji, w tym w produkcji napojów i żywności, robotyce i systemach transportowych. Realizowaliśmy zamówienia dla przedsiębiorstw z wielu różnych branż, co jest najlepszym dowodem ich wszechstronności. Każdy przetwornik liniowy dostępny w naszej ofercie jest precyzyjnie wykonany przy użyciu wysokojakościowych materiałów, co gwarantuje ponadprzeciętną trwałość, czego potwierdzeniem jest długa gwarancja. Zapraszamy do składania zamówień.

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 10