Formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Przetworniki położenia liniowego

Przetworniki położenia liniowego

Przetworniki położenia liniowego TWK służą do pomiarów w zakresie 0-360 mm. W naszej ofercie znajdują się indukcyjne przetworniki położenia liniowego ze zintegrowaną elektroniką oraz bez elektroniki, a także przetworniki potencjometryczne.

Zasada działania

W indukcyjnych przetwornikach położenia liniowego natężenie pola indukcyjnego zamieniane jest na inny sygnał napięciowy (0-10 V), prądowy (4-20 mA) lub cyfrowy, który daje informacje dotyczącą przemieszczenia trzpienia. W przetwornikach potencjometrycznych trzpień przemieszcza się wzdłuż ścieżki rezystywnej, powodując zmianę oporności, która wpływa na zmianę prądu – wartość sygnału na wyjściu jest wprost proporcjonalna do pozycji przetwornika na ścieżce.

Nasza oferta obejmuje modele indukcyjne ze zintegrowaną elektroniką: IW250, IW260, IWE250, IWE260, IWN250. Modele indukcyjne bez elektroniki to: IW10, IW101, IW120, a modele potencjometryczne to: RP13 i RH33.

Cechy przetworników położenia liniowego TWK

Dostępne interfejsy: CANopen, PROFIBUS, EtherCAT, SSI, analog, potencjometryczny z prędkością przesyłania danych od 20 do 100 Mb/s. Dokładność naszych systemów wynosi opcjonalnie ±0.05 %, ±0.1 %, ±0.25 % lub ±0.5 %. Nasze najlepsze przetworniki dokonują pomiarów z precyzją lasera. Zakres dostępnych stopni ochrony wynosi od IP54 do IP68. Obudowa przetworników położenia liniowego TWK może być wykonana z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Są bardzo odporne na wibracje i wstrząsy, a także na pracę w warunkach wysokiego ciśnienia, do 350 bar i w temperaturach od -40 do 120°C. Możliwe są wykonania specjalne przeznaczone do pracy nawet przy ciśnieniu 500 bar. Ponadto przetworniki TWK są zgodne z dyrektywą ATEX. Mają długą żywotność i nieograniczoną liczbę skoków pomiarowych, a także praktycznie nieskończoną rozdzielczość. W naszej ofercie znajdują się przetworniki montowane na 2 sposoby – na bloki montażowe lub na przeguby.

Aplikacje – przetworniki położenia liniowego

Nasze przetworniki mają szerokie spektrum zastosowań, m.in. dzięki dostępności wielu interfejsów. Doskonale sprawdzą się w automatyce produkcji, w tym w produkcji napojów i żywności, robotyce i systemach transportowych.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10